Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna ziua, un angajat cu peste 40 de ani de munca ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna ziua, un angajat cu peste 40 de ani de munca (continua) ...

Buna ziua,
un angajat cu peste 40 de ani de munca (continuua) si stagiu de cotizare intregral, la ce virsta poate sa aplice pentru iesirea la pensie in baza :
LEGE nr. 360 din 29 noiembrie 2023 ?
Multumesc
Incepand cu ziua in care a implinit varsta de 60 ani.