avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 919 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna ziua, un angajat cu peste 40 de ani de munca ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna ziua, un angajat cu peste 40 de ani de munca (continua) ...

Buna ziua,
un angajat cu peste 40 de ani de munca (continuua) si stagiu de cotizare intregral, la ce virsta poate sa aplice pentru iesirea la pensie in baza :
LEGE nr. 360 din 29 noiembrie 2023 ?
Multumesc
Cel mai recent răspuns: Carp Mircea , utilizator 15:11, 1 August 2024
Incepand cu ziua in care a implinit varsta de 60 ani.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua! in conformitate cu aplicarea legii 360/2023, pensia ... mihialescu mioara mihialescu mioara Buna ziua! In conformitate cu aplicarea legii 360/2023, pensia anticipata nu mai are decat forma pensiei anticipate. Pentru o femeie care a implinit 60 ani in ... (vezi toată discuția)
Buna ziua, in toamna acestui an implinesc 58 ani.am 41 ani lucrati ... Oliviamioara Oliviamioara Buna ziua, In toamna acestui an implinesc 58 ani.Am 41 ani lucrati fara intrerupere. Oare ma pot pensiona?Daca da,o sa mai am drept de lucru cu carte de ... (vezi toată discuția)
VÂrstĂ pensionare sector public Legal Advisor Legal Advisor Până la ce vârstă pot lucra pensionarii de peste 70 de ani, în sectorul public, dacă aceștia au iesit la pensie anterior datei de 1 anunarie 2024? ... (vezi toată discuția)