Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Bună ziua.va rog dacă ma puteți ajuta și pe ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Bună ziua.va rog dacă ma puteți ajuta și pe mine.am primit ...

Bună ziua.va rog dacă ma puteți ajuta și pe mine.am primit astăzi o chemare în judecata peste vreo 2 luni în calitate de intimitat în recunoașterea hotărârilor penale sau a altor acte judiciare străine.legea 302/2004.ce ar fii sau ce ar însemna asta.va mulțumesc
Buna ziua

Insemna ca aveti o condamnare penala intr-un alt stat iar autoritatile competente ale statului de condamnare au formulat o cerere de recunoastere si executare.

Procesul va fi daca si in ce conditii veti executa acea pedeapsa in Romania.