Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua am o casa și am vrut să o vând(nu a fost ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua am o casa și am vrut să o vând(nu a fost intabulata ...

Bună ziua am o casa și am vrut să o vând(nu a fost intabulata casa pe vechiul proprietar,am făcut demersul pentru intabulare),cine a vrut sa o cumpere a știut toată situația cum sta și a fost de acord sa stea în casa până la finalizarea actelor (a durat o luna). Nu am luat nici un avans nimic. Între timp cumpărătorul a spart prin casă și pe când sau finalizat actele a cumpărat o altă casă. A fost poliția sa făcut un proces verbal cum ca este de acord sa achite de ce a stat acolo și pagubele ce a făcut. El acuma nu mai vrea să achite. Ce pot sa fac?
Îl dați în judecată pe baza procesului verbal. Angajați avocat
adriandimitriu, utilizator
As avea câștig de cauza în proces? Polițiștii care au făcut procesul verbal mi-au confirmat ca îmi vin de martirii. Și as mai avea în 3 martori și pozele cum a stricat prin casă

adriandimitriu a scris:

Îl dați în judecată pe baza procesului verbal. Angajați avocat