Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua.Bunica mea are grad handicap grav cu ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua.Bunica mea are grad handicap grav cu asistent personal.Am ...

Buna ziua.Bunica mea are grad handicap grav cu asistent personal.Am fost la primărie și mi a zis că nu au fonduri și că locurile sunt limitate.Astazi am fost din nou și tot așa mi sa zis.Mi a zis o alta persoană de la primărie că după 30 de zile voi primi un răspuns.Asta ce înseamnă? Sunt șanse să mă angajeze sau nu? Sau ce trebuie sa fac și unde trebuie să mă duc să mă angajeze că asistent personal.Iar in schimbul asistentului personal mi sa oferit indemnizația.Cum trebuie sa procedez? Am fost la primar și dumnealui tot așa mi a zis sa depun cerere și când se eliberează abia atunci mă pot angaja..
Sesizati MInisterul Muncii..nu va luati dupa ce spune Primarul.