Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Când m-am căsătorit, aveam deja pe numele meu din ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Când m-am căsătorit, aveam deja pe numele meu din înaintea ...

Când m-am căsătorit, aveam deja pe numele meu din înaintea căsătoriei, în derulare, un contrat de credit ptr apartamentul în care locuiesc, , procesul verbal de primire -predare este pe numele meu , după câțiva ani soțul decedează , fratele lui are drept de moștenire pe casa mea ?
Nu!