avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1034 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Când m-am căsătorit, aveam deja pe numele meu din ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Când m-am căsătorit, aveam deja pe numele meu din înaintea ...

Când m-am căsătorit, aveam deja pe numele meu din înaintea căsătoriei, în derulare, un contrat de credit ptr apartamentul în care locuiesc, , procesul verbal de primire -predare este pe numele meu , după câțiva ani soțul decedează , fratele lui are drept de moștenire pe casa mea ?
Cel mai recent răspuns: vali m , utilizator 11:04, 20 August 2024
Nu!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Mostenire fzkgabi fzkgabi sotul meu a murit recent, iar apartamentul si masina sunt pe numele lui. Avem o fata. Dupa legislatie eu, sotia mostenesc numai un sfert din aceste bunuri, iar ... (vezi toată discuția)
Casatorie alana27 alana27 Inainte de casatorie viitorul meu sot de origine irlandeza cumpara o proprietate cu banii mei in numele lui cu acordul meu verbal,mai alte proprietati ale mele ... (vezi toată discuția)
Partaj cosmin311 cosmin311 Mama a divortat de tata acum 15 ani din cauza lui dar mai locuiesc impreuna si cand au divortat tata nu a mai cerut partajul.Din cauza situatiei financiare ... (vezi toată discuția)