Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua. Tatăl meu a decedat acum 7 ani, el are 2 ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua. Tatăl meu a decedat acum 7 ani, el are 2 surori. ...

Buna ziua. Tatăl meu a decedat acum 7 ani, el are 2 surori. Bunica trăiește iar bunicul a decedat acum 20 de ani. Ieri ma chemat bunica mea sa îmi dea niște bani prin donație. Întrebarea mea este dacă eu am semnat aceea donație se considera dezmostenire? Ce as putea face mai departe pentru a-mi câștiga dreptul după bunicul și tatăl meu?
Adică dvs nu stiti ce ați semnat,una e donație și alta e acceptarea sau renunțarea la mostemire.?Ati scris undeva nu acce.pt succesiunea defunctului zzx Se dezbate succesiunea la notar dacă nu se prezintă rudele o dezbateti în instanta.Mergeti la un av nimeni nu va poate dauna sfat util fără sa povestiți,sa arătați acte etc.
Nu are legatura donatia cu mostenirea dupa bunic și tata.