Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Ordinul de deplasare in transporturi rutiere ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Ordinul de deplasare in transporturi rutiere internationale

Buna ziua,

Ordinul de deplasare in transporturi pentru soferi se intocmeste saptamanal sau lunar? De exemplu daca am un sofer plecat 4 saptamani pe comunitate, trebuie sa ii fac un ordin de deplasare pentru fiecare cursa? Sau unul la sfarsitul fiecarei saptamani sau luni?

Multumesc!
In logica lucrurilor, ordinul de deplasare trebuie facut pentru fiecare cursa in parte. La fiecare cursa se depune decont de cheltuieli.
Se intocmeste pe toata perioada deplasarii ... de la ... pana la ...