avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1340 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Casă închiriată de la primărie - chiriaș ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Casă închiriată de la primărie - chiriaș decedatBuna seara. De curând mătușa mea a decedat. Aceasta locuia ...

Buna seara.
De curând mătușa mea a decedat. Aceasta l
ocuia într-o casă închiriată de la primărie si
nu a fost renovata de foarte multi ani.
Menționez că aceasta era singură fără soț sau copil.
Are vreun drept primăria să mă pună pe mine să plătesc eventualele renovări ? Noi nu dorim să păstrăm casă închiriată și nici nu avem posibilitatea de a o cumpără.

Mulțumesc mult!
Ultima modificare: Marți, 27 August 2024
E.galie, utilizator
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 21:16, 27 August 2024
Nu. Banuiesc ca nu are bunuri de valoare și nu aveti ce mosteni.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua, as dori sa stiu cum functioneaza chestia asta cu mostenirea ... Alexik2020 Alexik2020 Buna ziua,as dori sa stiu cum functioneaza chestia asta cu mostenirea daca casa si pamantul sunt pe numele bunicii aceasca fiind decedata si avand 3 copii ... (vezi toată discuția)
Partaj ContSters468550 ContSters468550 Bună ziua. Sunt în prag de divorț și aș dori să aflu câteva informații cu privire la partaj Sunt căsătorită de 25 de ani... pe perioada ... (vezi toată discuția)
Succesiune in caz de bigamie mirelapieptea mirelapieptea avem de rezolvat urmatoarea situatie: sora mamei mele este despartita in fapt din anul 1971. nu a mai luat legatura cu sotul niciodata. acum are 83 ... (vezi toată discuția)