Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Casă închiriată de la primărie - chiriaș ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Casă închiriată de la primărie - chiriaș decedatBuna seara. De curând mătușa mea a decedat. Aceasta locuia ...

Buna seara.
De curând mătușa mea a decedat. Aceasta l
ocuia într-o casă închiriată de la primărie si
nu a fost renovata de foarte multi ani.
Menționez că aceasta era singură fără soț sau copil.
Are vreun drept primăria să mă pună pe mine să plătesc eventualele renovări ? Noi nu dorim să păstrăm casă închiriată și nici nu avem posibilitatea de a o cumpără.

Mulțumesc mult!
E.galie, utilizator
Nu. Banuiesc ca nu are bunuri de valoare și nu aveti ce mosteni.