avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1256 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna.am o intrebare. Suntem rezidenti in Spania din ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna.am o intrebare. Suntem rezidenti in Spania din 2007, avem ...

Buna.am o intrebare. Santem rezidenti in spania din 2007.avem un copil minor.daca divortam in spania avem o casa in romania sotia nu vrea sa o vanda eu da. Ce se poate face daca nu.se ajunge la un acord.multumesc
Cel mai recent răspuns: Adrian ALBU , Avocat 17:59, 28 August 2024

Partaj judiciar in ro.
Florentino a scris:

Buna.am o intrebare. Santem rezidenti in spania din 2007.avem un copil minor.daca divortam in spania avem o casa in romania sotia nu vrea sa o vanda eu da. Ce se poate face daca nu.se ajunge la un acord.multumesc

Dacă sunteți căsătoriți, trebuie să faceți mai întâi divorțul.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Sentinta de divort in spania ioana1983 ioana1983 buna ziua,intrebarea mea este: pot sa ma casatoresc a doua oara fara probleme? daca nu mi-am schimbat numele dupa divort¿pt ca nu sa mentionat in ... (vezi toată discuția)
Divort. cine judeca? instanta din romania sau cea din italia? CrisParvu CrisParvu Speta este urmatoarea: acum 1 an jumate am introdus actiune de divort in Italia, noi, sotii fiind cetateni romani cu domiciliul din Italia, avand si un copil ... (vezi toată discuția)
Buna dimineața.in urma cu ceva timp am divorțat pe teritoriul ... vicente73 vicente73 Buna dimineața.in urma cu ceva timp am divorțat pe teritoriul Spaniei (căsătoria era efectuată în România).După încheierea divorțului prin hotărâre ... (vezi toată discuția)