avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 836 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... ANULARE CONTRACT DE ASISTENTA JURIDICA
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

ANULARE CONTRACT DE ASISTENTA JURIDICA

Buna ziua,
va rog sa ma sfatuiti intr-o chestiune:
sunt parte vatamata intr-un proces penal pt vatamare corporala din culpa.procesul de abia a inceput,iar avocatul mi-a cerut un onorariu exagerat de mare .problema este ca am semnat deja contractul cu dansul.in ce conditii voi putea anula acel contract?
va multumesc!
Cel mai recent răspuns: ContSters97658 , utilizator 14:30, 9 Februarie 2010
Anularea unui act juridic deja incheiat nu se poate cere decat in instanta ... dvs puteti doar sa-i solicitati avocatului respectiv rezilierea contractului de asistenta juridica de comun acord.
Puteti sa-l reziliati, fara nici o problema, unilateral. Doar sa il anuntati pe avocat.
Veti pierde banii pe care i-ati dat pana acum.
buna ziua!
puteti denunta unilateral contractul de asistenta juridica asa cum vi s-a mai spus.
ceea ce consider ca trebuie sa stiti este ca acel contract este titlu executoriu pt sumele ce reprezinta onorariul.
Ultima modificare: Marți, 9 Februarie 2010
ContSters97658, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bună ziua! Îmi puteți comunica, vă rog, care este procedura ... Serban I. Serban I. Bună ziua! Îmi puteți comunica, vă rog, care este procedura pentru anularea unui contract de asistență juridică? Ce documente sunt necesare în acest ... (vezi toată discuția)
Speta de oepa MARIUS DRAGU MARIUS DRAGU Prin cererea înregistrată pe rolul Judecătoriei sectorului 5, la data de 11 ianuarie 2010, în dosarul nr. xxx/300/2010, creditoarea Cabinet de Avocat X. a ... (vezi toată discuția)
Executare silita de catre avocat Farasansa Farasansa Buna ziua. Situatia mea: am semnat un contract cu un avocat pentru a ma reprezenta intr-un proces. Avand in vedere insa ca nu am avut de unde face rost de ... (vezi toată discuția)