Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... ANULARE CONTRACT DE ASISTENTA JURIDICA
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

ANULARE CONTRACT DE ASISTENTA JURIDICA

Buna ziua,
va rog sa ma sfatuiti intr-o chestiune:
sunt parte vatamata intr-un proces penal pt vatamare corporala din culpa.procesul de abia a inceput,iar avocatul mi-a cerut un onorariu exagerat de mare .problema este ca am semnat deja contractul cu dansul.in ce conditii voi putea anula acel contract?
va multumesc!
Anularea unui act juridic deja incheiat nu se poate cere decat in instanta ... dvs puteti doar sa-i solicitati avocatului respectiv rezilierea contractului de asistenta juridica de comun acord.
Puteti sa-l reziliati, fara nici o problema, unilateral. Doar sa il anuntati pe avocat.
Veti pierde banii pe care i-ati dat pana acum.
buna ziua!
puteti denunta unilateral contractul de asistenta juridica asa cum vi s-a mai spus.
ceea ce consider ca trebuie sa stiti este ca acel contract este titlu executoriu pt sumele ce reprezinta onorariul.
ContSters97658, utilizator