avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 960 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Firma la care lucrez vrea sa introduca sistemul de ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Firma la care lucrez vrea sa introduca sistemul de monitorizare ...

Firma la care lucrez vrea sa introduca sistemul de monitorizare IVMS pe autoturismele inchiriate de firma, nu proprietatea firmei. Este legal?
De asemenea, doreste ca la fiecare 2 ore de condus autoturismul, sa se faca pauza de 15 min. Exista baza legala?
Multumesc.

Alte discuții în legătură

Monitorizare angajati daadi04 daadi04 Buna ziua, Firma la care lucrez vrea sa introduca sistemul de monitorizare autovehicule IVMS pe autoturisme inchiriate de companie, nu proprietatea firmei. ... (vezi toată discuția)
Lucrez intr o firma la care programul e de 6 ore pe zi. legal ... Iulianus2021 Iulianus2021 Lucrez intr o firma la care programul e de 6 ore pe zi. Legal eu in cele 6 ore nu sunt obligat sa am pauza. Managerul mi a zis că pot avea 6 ore da nici un ... (vezi toată discuția)
Pot renunta la pauza de masa fara sa imi fie afectat salariul si pontajul? nimsyy nimsyy Buna ziua, Lucrez la o firma privata in intervalul 07:00-15:30, sunt platita cf CIM pt 8h/zi, iar in CCM este mentionata pauza de masa de 30 min in afara ... (vezi toată discuția)