avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 960 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna ziua, Tocmai mi-a fost eliberat certificatul de ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna ziua, Tocmai mi-a fost eliberat certificatul de divort. Mi s-a taiat buletinul insa eu trebuie sa calatoresc in 14 zile in afara uniunii europene. Tinand cont ca nu am sa fac modificarea de nume pana atunci, pot calatori pe baza pasaportului?

Schimbare nume dupa divort
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 10:55, 30 August 2024
da, puteti

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Nume dupa divort ioanaDD ioanaDD buna ziua.Sunt divortata si am ramas pe numele fostului sot,cu acordul lui,desigur.Acum as vrea sa ma recasatoresc si sa iau numele viitorului sot.Pot sa-mi ... (vezi toată discuția)
Nume după divorț buna ziua. problema sta in felul următor ... TTTF TTTF Nume divort Buna ziua. Problema sta in felul următor - Căsătoria încheiată în România, soțul a luat numele meu. Anul acesta am divorțat , ... (vezi toată discuția)
Schimbarea numelui dupa divort cronista54 cronista54 Buna ziua, acum 17 ani am divortat si in hotararea de divort s-a stabilit ca trebuie sa revin la numele dinaintea casatoriei. Am ignorat acest lucru, am ... (vezi toată discuția)