avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 760 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Este legal sa nu mi se ia in calcul perioada cat am ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Este legal sa nu mi se ia in calcul perioada cat am lucrat si ...

Este legal sa nu mi se ia in calcul perioada cat am lucrat si cotizat 1/2 norma cat am fost in pensie de invaliditate gradul 3?
Cel mai recent răspuns: stefan bradeanu , utilizator 17:01, 3 Septembrie 2024
Vi se iau in calcul cand veti iesi la pensie de limita de varsta.
Sunt deja in pensie la limita de varsta,
Mi s-au scazut anii cotizati la recalculare? 34 ani stagiu la limita de varsta 32 ani stagiu la recalculare. Multumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Perioada in care beneficiez de pensie de invaliditate constituie stagiu? Ditzu Ditzu Buna ziua ! As dori sa stiu daca pensia de invaliditate se ia in calcul ca vechime ? Dar ca si perioada de cotizare ? Ma interesez pentru ca nu stiu cum o ... (vezi toată discuția)
Cand pot iesii la pensie bunica1 bunica1 Ma numesc Marcel , sunt nascut la 12.12.1954 .Lucrez de 31 ani si 9 luni ca subinginer .Am beneficiat in aceasta perioada de 20 ani grupa II si 9 ... (vezi toată discuția)
Recalculare pensie de invaliditate madalina ursu madalina ursu Am fost pensionat gradul 3. Dupa pensionare am mai lucrat 2 ani cu program de 4 ore. La o revizuire mi s-a schimbat incadrarea din 3 in 4. (vezi toată discuția)