Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bună ziua. Am fost internat 3 zile în spital dar în ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bună ziua. Am fost internat 3 zile în spital dar în același ...

Bună ziua.

Am fost internat 3 zile în spital dar în același timp am semnat și foaia de prezență la serviciu.

Ce se poate întâmpla în cazul acesta?

Menționez ca sunt angajat la propria mea firmă și am nu știu ca trebuie să îmi iau concediu pentru cele trei zile.

Din câte am înțeles nu pot figura și ca internat și la locul de muncă.

Mulțumesc!
Bună seara!

Mulțumesc pentru răspuns.

Nu mai pot să îmi iau nici concediu medical și nici medical pentru ca a fost în luna februarie treaba asta și deja am semnat pontajul.

Deci care ar fi riscurile atât pentru angajator cat și pentru angajat?

În cazul de față eu sunt și angajatorul și angajatul.

Se mai poate rezolva ceva? Pot să îmi iau concediu de odihnă sau medical pentru luna februarie?

Mulțumesc!

Cornel Vasile a scris:

Ati inteles eronat ... nu puteti fi internat/concediu medical si totodata prezent la munca .. ori una ori alta.

Daca nu v-ati luat concediu medical , atunci puteti trece concediu de odihna in pontaj.

Luati concediu fara plata si scapati de probleme.
Puteti face rectificare in pontaj si sa va treceti in CO.