Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Există un venit minim garantat de stat? În ce ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Există un venit minim garantat de stat? În ce condiții se ...

Există un venit minim garantat de stat? În ce condiții se obține? Mulțumesc!
Da, este garantat de stat salariul minim pe economie in cuantum de 3,700 lei brut.
Conditia este sa fii angajat cu 8 ore zi.
Primiti lunar minim net cel putin 2,363 lei.
Dapix, utilizator