Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Bună ziua, doresc sa achiziționez o casa prin credit ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Bună ziua, doresc sa achiziționez o casa prin credit ipotecar ...

Bună ziua ,doresc sa achiziționez o casa prin credit ipotecar și as dori sa știu dacă următoarea situație ma afectează.Viitorul vânzător a achiziționat în urma cu aproape un an o casa cu 30.000 euro (persoana de la care a cumpărat era o cunostinta) iar acum vinde aceeași proprietate cu 50.000 euro.La vizita evaluatorului vor fi probleme din cauza acestei deiferente de suma? Prețul de 50.000 este un preț corect pentru proprietate.
Nu contează la ce preț a cumpărat și evaluările din trecut.
Conteaza daca evaluarea va " bate" cu prețul cerut.
gi-jane2, moderator