Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Se mai poate impune prin lege,eventual in urma unui ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Se mai poate impune prin lege,eventual in urma unui proces,sa ...

Se mai poate impune prin lege,eventual in urma unui proces,sa se reintocmeasca si autentifice un contract de vanzare/cumparare teren,incheiat in 2000,in care ambii vanzator si cumparator afirma si accepta ca terenul in cauza este mai mic decat se specifica in CF si totusi notarul o autentifica fara a cere documentatie cadastrala pentru inscrierea corecta in contract a suprafetei reale a terenului vandut. Consecinta a fost ca cumparatorul a revendicat si castigat un proces pentru diferenta de teren lipsa, luand de la vecini. Eu cred ca a fost un abuz din partea notarului.
Gheorghe Dusa, utilizator