Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Procedură ocupare temporară a domeniului public ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Procedură ocupare temporară a domeniului public pentru amplasarea unui container/rulotă

Bună ziua tuturor,

Am nevoie de ajutor pentru a afla cum pot obține autorizație de ocupare temporară a domeniului public aflat în administrarea Primăriei Generale, mai exact în parcurile Cismigiu și Herăstrău. Am în vedere atât amplasarea unui container sau rulotă pentru desfășurarea unor evenimente, cât și utilizarea chioșcurilor deja existente care sunt proprietatea Primăriei.

Mă interesează să aflu:

- Care este instituția sau departamentul responsabil pentru aceste cereri?
- Ce documente trebuie să pregătesc și care este procedura pentru obținerea autorizației?
- Există taxe sau condiții speciale pentru folosirea chioșcurilor Primăriei?
- Dacă este necesar să obțin avize suplimentare pentru organizarea de evenimente sau alte activități comerciale.

Orice informație sau experiență pe această temă ar fi foarte apreciată!

Vă mulțumesc anticipat pentru ajutor!
mihaipopescu12, utilizator
Adresati-va direct primariei, ei vor diurectiona cererea dv. catre departamentul corespunzator.
Mulțumesc frumos!