avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1504 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Doresc să mă transfer pe altă secție din motive de ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Doresc să mă transfer pe altă secție din motive de discriminare ...

Doresc să mă transfer pe altă secție din motive de discriminare cum pot proceda?
Cel mai recent răspuns: Anarela Loredana , utilizator 11:25, 9 Septembrie 2024
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Buna ziua,
Va pot ajuta cu formularea unui memoriu.
Da doresc un formular pt că lucrăm foarte mult peste normă și ne-am trezit în fluturași de salariu fara toate orele plătite 100% și numărul de ore apare cel legal am cerut ture libere după care sau modificat toate graficele de lucru să nu figuram cu ore suplimentare au fost transferate șefei de secție fără ca aceasta să fie la munca


Mihail Croitoru a scris:

Buna ziua,
Va pot ajuta cu formularea unui memoriu.

Doresc un formular de memoriu

Anarela Loredana a scris:

Da doresc un formular pt că lucrăm foarte mult peste normă și ne-am trezit în fluturași de salariu fara toate orele plătite 100% și numărul de ore apare cel legal am cerut ture libere după care sau modificat toate graficele de lucru să nu figuram cu ore suplimentare au fost transferate șefei de secție fără ca aceasta să fie la munca


Mihail Croitoru a scris:

Buna ziua,
Va pot ajuta cu formularea unui memoriu.



Doresc un formular de memoriu

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Norma de munca lunara pentru o sectie de spital florincamelia florincamelia cum se determina numarul de ore suplimentare (lucrate in zile de sambata si dumunica) si cum se acorda liberele aferente acestor ore intr-o sectie de spital ... (vezi toată discuția)
Drepturi banesti andremaria67 andremaria67 buna ziua!in decembrie 2007 am fost preluati de o firma care ne-a introdus toate sporurile in salariu(inclusiv cel de toxicitate care conform ccmn nu se ... (vezi toată discuția)
Buna ziua. va rog sa ma consiliati pentru a rezolva urmatoarea ... edi68 edi68 Buna ziua. Va rog sa ma consiliati pentru a rezolva urmatoarea situatie. Lucrez ca infirmier intr-un camin pentru persoane varstnice. În luna martie la ... (vezi toată discuția)