avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 821 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Fara decizie de recalculare dar postasul a adus ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Fara decizie de recalculare dar postasul a adus pensia, pe talon ...

Fara decizie de recalculare
dar postasul a adus pensia , pe talon aceeasi suma ca in august . Total puncte ca pe decizia de pens 36,84215* 81 .Vechime 37 ani ,, nu am avut grupa . Sunt fem. nasc. In 1947, anul pensionarii 2005 iunie . .
Cu respect

Cel mai recent răspuns: ili47 , utilizator 12:01, 11 Septembrie 2024
Este cineva in aceasta situatie ? Nici nu ridica telefonul Casa de Pensii , am trimis email , raspuns inca nu am primit ,,,,,
Sunt destul de multi.
Ce punctaj mediu anual a fost pana acum pe cupon cu toate cifrele de dupa virgula ?
1,46881 ,
1,46881x25=36,72025.
Mie nu mi se pare în regulă acest lucru.Cereti relații/informații de la casa locală.
Ultima modificare: Marți, 10 Septembrie 2024
Carp Mircea, utilizator
Multumesc , cu respect

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ce sa fac? Lauramoro Lauramoro Tatal meu a iesit la pensie, pentru limita de varsta, in anul 1997.Vechimea care i-a fost calculata atunci, total gresita, a fost de 30 de ani si cateva luni.A ... (vezi toată discuția)
Legea 360/2023 deoarece cei care s-au pensionat inainte de 2010 ... uca2015 uca2015 Legea 360/2023 Deoarece cei care s-au pensionat inainte de 2010 nu au beneficiat de aplicarea unui indice de corectie, va rog sa-mi spuneti daca cfm legii ... (vezi toată discuția)
Buna ziua! recent am fost pensionat de invaliditate. am primit ... MeszarosM MeszarosM Buna ziua! Recent am fost pensionat de invaliditate. Am primit prima indemnizatie pe doua luni dar nu scrie niciunde cat e pensia lunara ? De unde pot sa aflu ... (vezi toată discuția)