Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Venituri din drepturi de autor in relatie cu o ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Venituri din drepturi de autor in relatie cu o organizatie din straintate

Pentru venituri din drepturi de autor obtinute de o persoana fizica, care nu e salariata - in relatie cu o organizatie non-profit din Germania - cum se plateste impozitul retinut la sursa?
La un venit de 10000 ron brut, persoana fizica, care nu e salariata sau persoana juridica, plateste CAS, CASS?
Va multumesc!!!
george-neagu, moderator
impozitul retinut este treaba entitatii din Germania, conf. legislatiei de acolo.

se datoreaza contributii