Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... La Decizia de recalculare primita, suma punctelor ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

La Decizia de recalculare primita, suma punctelor anuale nu include ...

La Decizia de recalculare primita,
suma punctelor anuale nu include punctele dobandite cf.OUG209/2008 datorate gr.II si nici cele datorate conditiilor deosebite. Este corect???Mentionez ca ele au stat corect la calcului punctajului mediu pana acum,( pensionat. L19) dar acum au disparut !!! Pot cere revizuire???Multumesc
Nu este in regula.
Cereti mai intai relatii/informatii de casa locala.
Puteti cere spijinul CNPP.
Ultima solutie sa fie cererea de revizuire a punctelor realizate si aflate in plata la data recalcularii.
Multumesc mult, d-le Carp, ma voi adresa Casei. Dar punctajul adaugat dupa pensionare, se insumeaza si acesta punctajului folosit la recalculare cf. noii legi?
Multumesc mult, d-le Carp, ma voi adresa Casei. Dar punctajul adaugat pentru perioada lucrata dupa pensionare, se insumeaza si acesta?
sch1, utilizator
Da.