Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... O persoana care ocupa un post de administrator public ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

O persoana care ocupa un post de administrator public la o primărie ...

O persoana care ocupa un post de administrator public la o primărie in baza unui contract de management,si este retribuit de la buget are dreptul sa mai aibă si venituri suplimentare din alte contracte part time cu terte societati?
Orice salariat are dreptul de a munci la angajatori diferiţi sau la acelaşi angajator, în baza unor contracte individuale de muncă, fără suprapunerea programului de muncă, beneficiind de salariul corespunzător pentru fiecare dintre acestea. Niciun angajator nu poate aplica un tratament nefavorabil salariatului care îşi exercită acest drept.
Va mulțumesc!