Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua! Cum formulez o plângere consiliului ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua! Cum formulez o plângere consiliului județean și ...

Bună ziua!
Cum formulez o plângere consiliului județean și inspectoratului de stat în construcții? Vecinul și construit ilegal o rampă de acces pe domeniul public dar prin fața gardului meu astfel obstructionându mi accesul la proprietate.
Precizați în scris situația respectiva și solicitați instituțiilor verificări și luarea de masuri legale.zDepuneti de preferat prin posta cu confirmare primire sau cu nr inregistrare la sediul instituțiilor.