avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1008 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Am o amenda de circulație mai veche de plătit
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Am o amenda de circulație mai veche de plătit

Bună ziua. Am o amenda de circulație mai veche de plătit la primărie. Ma incadrez în amnistia fiscală? Când întra în vigoare legea? Mulțumesc
Ultima modificare: Miercuri, 11 Septembrie 2024
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: BogdanGri , utilizator 17:55, 11 Septembrie 2024
Nu.
Nu înțeleg. Nu mă incadrez sau nu a întrat legea în vigoare? Mulțumesc

george-neagu a scris:

Nu.

Buna ziua

OUG 107/2024 e cea care reglementeaza conditiile amnistiei fiscale. A fost publicata in Monitorul oficial deci este in vigoare.

Insa amenzile de circulatie nu intra in categoria obligatiilor bugetare principale restante.

Deci nu va incadrati.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua amnistia fiscala 2024 se aplica și pentru debitul ... Madalina Sora Madalina Sora Buna ziua Amnistitia fiscala 2024 se aplica și pentru debitul dintr-o hotarare judecatoreasca civila ? Aveți mai jos răspunsul instantei ... (vezi toată discuția)
Poate face obiectul amnistiei fiscale? office kronosconstruct office kronosconstruct Buna ziua! O decizie de impunere din anul 2017 prin care s-a stabilit impozit pe profit si TVA suplimentar, contestata si solutionata in 19.09.2024, poate face ... (vezi toată discuția)
Buna ziua! ma poate lamuri cineva ce beneficii are o societate ... DENYYY DENYYY Buna ziua! Ma poate lamuri cineva ce beneficii are o societate care are datorii la fisc cu noua amnistie din septembrie 2024. Ce acte trebuie sa depuna si ce ... (vezi toată discuția)