Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Am o amenda de circulație mai veche de plătit
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Am o amenda de circulație mai veche de plătit

Bună ziua. Am o amenda de circulație mai veche de plătit la primărie. Ma incadrez în amnistia fiscală? Când întra în vigoare legea? Mulțumesc
george-neagu, moderator
Nu.
Nu înțeleg. Nu mă incadrez sau nu a întrat legea în vigoare? Mulțumesc

george-neagu a scris:

Nu.

Buna ziua

OUG 107/2024 e cea care reglementeaza conditiile amnistiei fiscale. A fost publicata in Monitorul oficial deci este in vigoare.

Insa amenzile de circulatie nu intra in categoria obligatiilor bugetare principale restante.

Deci nu va incadrati.