Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Bună seara!În 2017 am divorțat de fosta mea soție ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Bună seara!În 2017 am divorțat de fosta mea soție din care ...

Bună seara!În 2017 am divorțat de fosta mea soție din care au rezultat doi copii.Am decis în timpul procesului că sunt de acord ca copii să se mute cu mama lor în Marea Britanie cu condiția să revină cu copii în România în vacanta de vară și de Crăciun ceea ce nu sa întâmplat niciodată până acum. Deci nu și-a ținut promisiunea. I-am dat declarație de călătorie la vremea respectiva și le-am făcut pașapoartele copiilor. Acum doua zile ma sunat că dorește s-ăi fac procură pentru pasapoarte deoarece cele vechi au expirat de 3 ani de și mai doreste și declarație pentru călătorie deoarece cea veche a expirat. Menționez că nu am ținut legătura cu copii de când au plecat deoarece nu mi-a răspuns la telefon și m-au evitat ceea ce ma durut si deranjat foarte mult.
Custodia este comună.
Ce mă sfătuiți sa fac?S-ai trimit procură pentru pasapoarte și s-ai dau declarație de călătorie?
Presupun că este grav că nu mia adus copii în România la programul făcut de instanță și că a ținut doi copii minori cu pasapoarte expirate.
Aștept un răspuns de la dvs.Multumesc anticipat!
Bună seara!În 2017 am divorțat de fosta mea soție din care au rezultat doi copii.Am decis în timpul procesului că sunt de acord ca copii să se mute cu mama lor în Marea Britanie cu condiția să revină cu copii în România în vacanta de vară și de Crăciun ceea ce nu sa întâmplat niciodată până acum. Deci nu și-a ținut promisiunea. I-am dat declarație de călătorie la vremea respectiva și le-am făcut pașapoartele copiilor. Acum doua zile ma sunat că dorește s-ăi fac procură pentru pasapoarte deoarece cele vechi au expirat de 3 ani de și mai doreste și declarație pentru călătorie deoarece cea veche a expirat. Menționez că nu am ținut legătura cu copii de când au plecat deoarece nu mi-a răspuns la telefon și m-au evitat ceea ce ma durut si deranjat foarte mult.
Custodia este comună.
Ce mă sfătuiți sa fac?S-ai trimit procură pentru pasapoarte și s-ai dau declarație de călătorie?
Presupun că este grav că nu mia adus copii în România la programul făcut de instanță și că a ținut doi copii minori cu pasapoarte expirate.
Aștept un răspuns de la dvs.Multumesc anticipat!