Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua Mama a trait cu tatal meu vitreg timp de 30 ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua Mama a trait cu tatal meu vitreg timp de 30 ani acum ...

Buna ziua

Mama a trait cu tatal meu vitreg timp de 30 ani acum lui i sa pus ordin de restrictie din cauza ca lovito pe sora mea si din cauza la cele facute de el sora mea a fost depiastata cu epidepsie in urma cu 2 ani ea are 17 ani as vrea sa le aduc in Regatul Unit unde eu ma aflu sa poate fi in siguranta dar mama nu poate sa iasa cu sora mea din Romania deoarece el nu vrea sa semneze nici o procura el este un lcolic notoriu si jocuri de noroc doar cu bautura in nas toata ziua stie si politia tot istoricul lui intrebarea mea este cum poate fi decazut din drepturile parintesti el ca tata va rog orice sfat e bine venit

V multumesc Anticipat!!!!
Decăderea e un proces anevoios și îndelungat. Mai simplu e să le luați anul viitor
Buna ziua

Daca sora are 17 ani, e mai rapid sa asteptati pana devina majora si atunci nu mai are nevoie de acordul nimanui.

Ati putea merge pe calea ordonateti presedintiale daca puteti dovedi ca este vital pt sora dvs sa ajunga in UK mai repede. Tinand cont ca e aproape majora, daca puteti aduce argumente in favoarea unui tratament la o clinica de specialitate acolo, eu cred ca aveti sanse ca instanta sa incuviinteze acest lucru.
sau sa il faca pe el sa semneze dacă el va ajunge închis va trebuii sa semneze
Dar nu sunt motive să fie închis la pușcărie, că e doar un litigiu civil.
De ce vreți doar să-l mințiți că va fi închis`?
Dapix, utilizator