Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... adițional antecontract
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

adițional antecontract

Bună ziua! Un act adițional la un antecontract de vânzare cumpărare poate fi întocmit sub semnătură privată dacă antecontractul este în formă autentică. Și dacă da/nu, îmi puteți indica temeiul legal? Mulțumesc!
nu, conform principiului de drept "accesoriul urmeaza principalul"