Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... În prezent: vor recunoaște certificatele de ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

În prezent: vor recunoaște certificatele de căsătorie (din ...

În prezent: vor recunoaște certificatele de căsătorie (din UE) de același sex în România ? Poate să schimbe partenera numele de familie pe buletinul romanesc conform certificatului de căsătorie din UE ?
Nu, nu se poate asa ceva.