Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua, am următoarea problema, am certificat de ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua, am următoarea problema, am certificat de mostenitor ...

Buna ziua, am următoarea problema, am certificat de mostenitor pe un teren,o cumnata a construit o casa pe terenul meu cu promisiunea că-mi va cumpăra terenul pe care a construit,acum nu mai vrea să-mi cumpere terenul casa este construita 70% fără autorizație de construcție. Acum ma ameninta ca ma da în judecată pentru ca să o despagubesc pentru casă, deși sia asumat când a construit casa fără acte.Ce pot sa fac,ma poate cineva sai plătesc construcția deși ea a promis ca va cumpăra terenul, iar acum vrea terenul cu japca.
Sa stiti ca situatia nu este chiar cum o expune cumnata dvs, dar va recomand sa apelati la un avocat.
Menționez faptul ca înțelegerea între noi a fost doar verbal, iar ia acum după ce a construit vrea sa obțină terenul gratuit, se poate asa ceva.