avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1933 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua, Cum poti repara un abuz facut asupra ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua, Cum poti repara un abuz facut asupra sotului supravietuitor ...

Buna ziua,
Cum poti repara un abuz facut asupra sotului supravietuitor facut de sora defunctei? In sensul ca, sora defunctei a obtinut certificat de mostenitor in urma unei declaratii false - ca nu are sot - culegand toata masa succesorala. Ce e de facut in acest caz?
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 06:47, 21 Septembrie 2024
Se adreseaza instantei pt a cere anularea certificatului de mostenitor

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua - dezbatere succesiune ionita-victorita ionita-victorita sora mea a decedat in octombrie 2011,ramanand sotul. dupa deces nu ne-am inteles cu sotul sa ne dea lucrurile personale ale surorii mele. Mentionez ca ei nu ... (vezi toată discuția)
Succesiune ContSters28686 ContSters28686 As dori , daca se poate, (si multumesc anticipat ptr. aceasta) sa stiu cum se imparte masa succesorala in urmatoarea situatie: familie fara copii, fara ... (vezi toată discuția)
Succesiune dupa unchi, in conditiile in care sotia supravietuitoare a decedat. Alamarro Alamarro Buna ziua. Situatia este urmatoarea. Unchiul meu a decedat anul trecut, inca nu s-a implinit un an de la deces. Mostenitori am fi fost: sotia supravietuitoare, ... (vezi toată discuția)