Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua, Cum poti repara un abuz facut asupra ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua, Cum poti repara un abuz facut asupra sotului supravietuitor ...

Buna ziua,
Cum poti repara un abuz facut asupra sotului supravietuitor facut de sora defunctei? In sensul ca, sora defunctei a obtinut certificat de mostenitor in urma unei declaratii false - ca nu are sot - culegand toata masa succesorala. Ce e de facut in acest caz?
Se adreseaza instantei pt a cere anularea certificatului de mostenitor