Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Ies la pensie mai devreme cu cativa ani, datorita ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Ies la pensie mai devreme cu cativa ani, datorita grupei. Mai ...

Ies la pensie mai devreme cu cativa ani, datorita grupei. Mai pot lucra in continuare pana la 65 de ani sau 70, cat imi permite sanatatea, sau societatea la care lucrez, fie ca este de stat sau privata ? Si daca da, cum ? Cu acelasi contract de munca, sau il inchid pe cel actual si lucrez pe un alt contract de munca?
Se incheie contractul individual de munca actual la iesirea la pensie. Se semneaza un nou CIM.
Cand ati iesit la pensie?