Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua, Eu si vecinul meu ,vrem să îndreptăm ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua, Eu si vecinul meu ,vrem să îndreptăm două terenuri.Adică ...

Despre vanzarea si cumpararea terenurilor.Modificari de acte pe terenurile in cauză.
Bună ziua,
Eu si vecinul meu ,vrem să îndreptăm două terenuri.Adică să fie două paralelograme.In sensul acesta trebuie să cumpăr de la el 8 metri patrati.
Cum trebuie procedat cu actele pentru a intra in legalitate?
Emanuel ,Cluj Multumesc anticipat,
Nechita Grigore Emanuel, utilizator
Cadastru, act de vanzare-cumparare la notar, transcriere in cartea funciara.