Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Salut! M-am mutat recent in alt apartament inainte sa ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Salut! M-am mutat recent in alt apartament inainte sa imi expire ...

Salut! M-am mutat recent in alt apartament inainte sa imi expire contractul de inchiriere la fostul proprietar si garantia i-a ramas lui. El a sesizat un obiect stricat in apartament si sustine ca reparatia nu se face din garantie, ci trebuie sa platesc eu din banii mei. Asa este?
Depinde de clauzele din contract depinde dacă mai sunt facturi la utilități,intretinere neachitate de tine și care trebuiesc acoperite din garanție etcetc