Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... În cazul în care, în PV de contravenție, îmi este ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

În cazul în care, în PV de contravenție, îmi este scris ...

În cazul în care, în PV de contravenție, îmi este scris numele greșit, prenumele incomplet, si localitatea unde locuiesc incorect, se poate realiza anularea acestuia?
Buna ziua, puteti incerca. Daca cnp-ul e corect, posibil sa fie considerate erori materiale dar totusi aveti sanse sa cereti anularea daca argumentati bine dpdv juridic.