avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1695 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Daca parintii refuza sa-i dea medicamentele prescrise ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Daca parintii refuza sa-i dea medicamentele prescrise de medic minorului, ...

Daca parinti refuza sai dea medicamentele prescrise de medic minorului. Unde pot face sesizare?
Ultima modificare: Marți, 1 Octombrie 2024
Dani1957, utilizator
Cel mai recent răspuns: Dapix , utilizator 23:35, 1 Octombrie 2024
Faceti o sesizare la DGASPC.
Daca pun in pericol viata minotului, pot fi decazuti din drepturile parintesti.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua! am nevoie de ajutorul vostru. am in baietel de 5 ani ... Cristiana99 Cristiana99 Buna ziua! Am nevoie de ajutorul vostru. Am in baietel de 5 ani si vreau sa il decad pe tatal din drepturile parintesti.El fiind acuzat de proxenetism . Ce ... (vezi toată discuția)
Decadere din drepturi! Dragos_75 Dragos_75 Buna. Am si eu o problema.Sotia a plecat la mnca in Germania de cca. 7-8 luni, 1 singura data s-a intors pt.cateva zile si in timpul acesta ea si-a gasit un ... (vezi toată discuția)
Decaderea parintilor din drepturi simplysurprising simplysurprising Buna ziua, Va rog sa ma lamuriti daca pentru un copil minor, aflat in spital in stare critica si de care parintii nu s-au mai interesat de la nastere si ... (vezi toată discuția)