Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Daca parintii refuza sa-i dea medicamentele prescrise ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Daca parintii refuza sa-i dea medicamentele prescrise de medic minorului, ...

Daca parinti refuza sai dea medicamentele prescrise de medic minorului. Unde pot face sesizare?
Dani1957, utilizator
Faceti o sesizare la DGASPC.
Daca pun in pericol viata minotului, pot fi decazuti din drepturile parintesti.