avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1769 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună,am cumpărat un teren de 3000m în 2001, vreau ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună,am cumpărat un teren de 3000m în 2001, vreau sa fac cadastru ...

Bună,am cumpărat un teren de 3000m în 2001, vreau sa fac cadastru și nu au găsit decât 2000 dar, cei 1000 de m.sunt .dar nepotul celui ca re mi a vândut , a făcut rost de acte pe la primărie și a vândut pamintul. Eu am.platit impozit timp.de 24 de ani pe cei 3000m , nu înțeleg cum.de a putut face rost de acte sa poate vinde . Ce pot sa fac în cazul acesta?

Alte discuții în legătură

Teren vandut de doua ori a_gmona a_gmona Ajutati-ma va rog cu un sfat: In 2001, am cumparat un teren de 2x115 mp pentru a avea trecere la livada din spatele curtii unui vecin, pe care avem si Titlu ... (vezi toată discuția)
Probleme cu titlul de proprietate .. stefaniajohnston stefaniajohnston Buna ziua ,,vorbesc in numele unei prietene ,,are cumparata casa cu teren total 700 de metri patrati ,de vro 10 ani are act vinzare cumarare cu proprietarul ... (vezi toată discuția)
Revendicare pamant alexandra228 alexandra228 Buna seara. Bunica mea are 2000 mp de pamant, iar acum 3 ani i-a dat nepotului ei 500 mp cu act de vanzare-cumparare, restul de 1500 mp il cultiva ea. Luna ... (vezi toată discuția)