Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua. Suntem doi frați,care mostenim o casa ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua. Suntem doi frați,care mostenim o casa părintească ...

Bună ziua. Suntem doi frați,care mostenim o casa părintească din partea mamei decedata in 2017. Contractul casei e împărțit în 3/16 pe fratele decedat al mamei(care are doi copii,și nu stiu nimic de ei) și 13/16 pe mama noastră decedata. Dacă reușesc sa îmi dea sora partea ei,cum as putea rezolva cele 3/16? Menționez ca eu plătesc tot din timpul în care mama trăia,implicit în zilele de azi.
Partaj in instanta, ii cautati pe copiii fratelui. Un avocat va poate ajuta, vedeti ce informatii mai puteti gasi despre copii.