Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Drepturi salariale
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Drepturi salariale

Neplata ore suplimentare pt. un angajat care lucreaza in ture la o firma de paza. Angajatorul i-a emis Card de tichete de masa in valoare de 420 lei (luna Septembrie) motivand ca nu poate sa-i mai plateasca ore suplimentare peste 168 ore (Septembrie) dar ca ii da tichete de masa! Este legal? Aceste tichete nu reprezinta acelasi lucru cu salariul si nu reprezinta contributie la asigurari! Ce se poate face?
mon73key, utilizator