avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 855 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Drepturi salariale
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Drepturi salariale

Neplata ore suplimentare pt. un angajat care lucreaza in ture la o firma de paza. Angajatorul i-a emis Card de tichete de masa in valoare de 420 lei (luna Septembrie) motivand ca nu poate sa-i mai plateasca ore suplimentare peste 168 ore (Septembrie) dar ca ii da tichete de masa! Este legal? Aceste tichete nu reprezinta acelasi lucru cu salariul si nu reprezinta contributie la asigurari! Ce se poate face?
Ultima modificare: Luni, 7 Octombrie 2024
mon73key, utilizator

Alte discuții în legătură

Bonuri masa emanuel2001 emanuel2001 Buna ziua,am o intrebare-un angajator poate sa nu-ti mai acorde tichete de masa daca a promis?Si poate sa nu-ti mai dea salariul cuvenit? Am lucrat undeva si ... (vezi toată discuția)
Tichete de masa - repartizare inegala a programului Loredana_84 Loredana_84 Buna ziua, Am o societate care ponteaza 12 L 12 L 12 L. 1. E corect un astfel de pontaj? Se respecta repausul de 24 ore, dupa lucrul de 12 ore. Mai e ... (vezi toată discuția)
Buna ziua,recent am semnat un contract de munca cu baza 3000 ... Justme1701 Justme1701 Buna ziua,recent am semnat un contract de munca cu baza 3000 net,cu norma 8/40 saptamana dar cu program in ture 12/24-12/48,intrebarea mea este:De ce intr o ... (vezi toată discuția)