Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Daca un dosar penal s-a clasat cu motivatia ca fapta ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Daca un dosar penal s-a clasat cu motivatia ca fapta nu este ...

Daca un dosar penal s-a clasat cu motivatia ca fapta nu este prevăzută de codul penal dupa 4 ani de cercetari ,se mai poate introduce actiune civilă pentru despăgubiri avand in vedere ca termenul de introducere a actiunii este de 3 ani?
Constituirea de parte civilă în dosarul penal întrerupe prescripția. Dacă s-a constituit parte civila, răspunsul la intrebarea dvs. atâat cât se poate aprecia fără strudiul actelor este da.