Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... actiune civila
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

actiune civila

Buna. Cine imi poate spune si mie cum sa procedez pentru ca unei societati comerciale sa i se anuleze o amenda administrativa in urma unui proces penal de calomnie? Ce actiune sa fac?
fiind data de instanta se ataca cu apel:O
Calomnia se judeca la plangere prealabila.
Calomnia era o infractiune care se judeca in instanta pe procedura plangerii prealabile. Calea de atac - recursul. Dar totusi, nu am inteles speta colegei. Pentru ce s-a aplicat amenda administrativa?
nu prea le am cu penalul dar cred ca se ataca cu apel
Pai calomnia a fost dezincriminata. Daca amenda a fost stabilita in proces penal, asta nu inseamna ca nu mai trebuie sa platesti nimic?
mars0212, utilizator