Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Abuz dezvoltator imobiliar
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Abuz dezvoltator imobiliar

Buna ziua,

Am achizitionat un apartament aferent cu terasa (privata, trecuta integral in CVC). Acum, dupa cateva luni dezvoltatorul vrea sa monteze pe o bucata din terasa respectiva tubulatura de aerisire (cica pentru a lua avizul ISC). Problema este ca eu nu am fost notificat inainte de a cumpara ca o bucata din terasa apartamentului va fi folosita in acest scop.

Este legal sa monteze tubulatura aceea, luandu-mi mie din suprafata terasei? Mai ales ca nu am fost informat cand am cumparat ca va exista lucrarea respectiva? Ce pasi as putea urma ca sa opresc constructia acelei tubulaturi?
Andolini04, utilizator