Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Salariu minim
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Salariu minim

Buna ziua,

Care este salariul minim pe economie pentru o persoana cu studii superioare sare lucreaza cu norma intreaga si este angajata in mediul privat?
Multumesc.
Daca postul pe care este angajat necesita studii superioare salariul minim brut pe luna este de 1200 lei.
Daca lucreaza pe o pozitie care necesita studii superioare, salariul minim este de 1200 lei.