Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... FISE POST
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

FISE POST

Buna seara!!
Am si eu nevoie de niste fise de post. Cine ma poate ajuta???
Ptr.
-sef serviciu comert cu amanuntul si ridicata
-FISA POSTULI CONDUCATOR AUTO
-FISA POSTULUI INSPECTOR RESURSE UMANE
-FISA POSTULUI CONTABIL SEF
-FISA POSTULUI DIRECTOR ECONOMIC
-FISA POSTULUI ECONOMIST
-FISA POSTULUI ADMINISTRATOR
-FISA POSTULUI CASIER
-FISA POSTULUI ELECTRICIAN
-FISA POSTULUI SEF SERVICIU DEPARTAMENT ECONOMICO-FINANCIAR
-FISA POSTULUI PAZNIC
-FISA POSTULUI TEHNICIAN MERCEOLOG
-FISA POSTULUI DIRECTOR COMERCIAL
-FISA POSTULUI VANZATOR
-FISA POSTULUI GESTIONAR
Denumirea postului: macaragiu
Codul COR: 333301
Titularul postului:

Scopul postului ,activitati principale si responsabilitati :

Munca unui macaragiu consta în transportarea diferitelor greutati de la un loc la altul, prin folosirea unei macarale si a altor echipamente de ridicat, sau lucrul pe diferite macarale de constructie, alaturi de elemente de operare si semnalizare manuala si/sau prin telefon sau alte mijloace de comunicare.

ATRIBUŢIILE POSTULUI

o sa ridice greutatile prin folosirea diverselor cârlige, frânghii, lanturi speciale pentru ridicarea si manipularea încarcaturilor catre alte destinatii dorite,
o sa ajute la demontarea si la transportarea macaralelor / echipamentelor de ridicat,
o sa urmareasca siguranta operatiunii, precum si amplasarea macaralelor / a echipamentelor de ridicat în conditii de vreme schimbatoare, pe perioada orelor de program si în afara acestora,
osa asigure întretinerea elementara a acestora.

DESFASURAREA ACTIVITATII
o în interiorul sau exteriorul cladirilor sau pe santiere de constructii,
o în uzine si în instalatii de transport, precum si la locurile de munca unde se impune ridicarea si manipularea de încarcaturi grele.

Sunt de asteptat expunerea la conditii de vreme schimbatoare si la zgomot / praf.

RESPONSABILITÃŢILE POSTULUI DE MUNCÃ
În raport cu aparatura şi materialele utilizate:
o se folosesc echipamente de control pentru diferite tipuri de macarale si elevatoare, precum si echipament si ustensile manuale pentru întretinerea lor curenta.

CERINTELE POSTULUI
Studii necesare:
o curs de specializare în domeniu, sa fi trecut de testul de manipulare si întretinere macara

APTITUDINI ªI DEPRINDERI NECESARE:
o abilitatea de a va concentra la locul de munca,
o reactii rapide,
o auto-disciplina,
o seriozitate,
o viziune spatiala,
o vedere buna
o auz bun.

CONDIŢIILE POSTULUI DE MUNCÃ
Program de lucru:
multumesc anticipat!!!!!!:)
Buna ziua,
v-as ramane recunoscatoare daca m-ati putea ajuta .Am nevoie de fisa postului pentru urmatoarele meserii:
- agent de curatenie (in cadrul unei firme de curatenie)
- sef de echipa (echipa care presteaza servicii de curatenie pentru terti)
- spalator auto
- director tehnic ( aici as dori sa stiu daca pot incadra o persoana (student) pe acest post daca nu are finalizate studiile superioare si cu ce salariu).
Va multumesc anticipat.
Cu stima, Ioana Ionita.
Buna ziua! As avea si eu nevoie de o fisa de post pentru Tamplar. Va multumesc anticipat!
Adresa mea de mail este alina_crusoveanu@yahoo.com
scanteiuta, utilizator
Denumirea postului: tamplar
Codul COR: 742201
Titularul postului:

Scopul postului ,activitati principale si responsabilitati :
Tâmplarul are sarcina de a produce, repara si întretine constructii din lemn precum si partile lor componente.

ATRIBUŢIILE POSTULUI
- sa masoare,
- sa proiecteze,
- sa marcheze dimensiunile pe lemn,
- sa taie lungimi
- sa modeleze parti individuale pentru constructii din lemn
- sa asambleze diferitele tipuri de produse de tâmplarie cum sunt astereala, acoperitori prefabricate, mese, banci, usi, sipcuiala, constructii complicate cum sunt spirale la biserici etc.,
- sa asambleze constructiile din lemn pentru suportul cladirilor
- sa întretina si sa repare constructii din lemn si sa restaureze lemnul.

DESFASURAREA ACTIVITATII
În ateliere si direct pe santierele de constructie. Se lucreaza la înaltimi mari si uneori în locuri greu accesibile, în praf si în zgomot.

RESPONSABILITÃŢILE POSTULUI DE MUNCÃ
În raport cu aparatura şi materialele utilizate:
- fierastrau circular, cu cadru si cu lant,
- masini de prelucrare lemn cum sunt masini de slefuit si de fatuit, mandrine, securi, ciocane, nivele si unelte de tâmplarie
- propriile mâini si picioare.

CERINTELE POSTULUI
Studii necesare: scoala profesionala în domeniu

APTITUDINI ªI DEPRINDERI NECESARE:
- sa aveti dexteritate manuala,
- agilitate fizica si conditie fizica,
- sa aveti viziune spatiala,
- abilitate de lucru în echipa,
- o buna privire
- un auz perfect.

CONDIŢIILE POSTULUI DE MUNCÃ
Program de lucru :