Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensii comunitare recalculare ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensii comunitare recalculare ...

De ce nu s-au recalculat si pensiile comunitare internationale ? Mi s-a comunicat de la Casa Judeteana de pensii Arges ca au nevoie de un program special pentru recalcularea acestor pensii ! Am intrebat si la Casa Nationala de pensii Bucuresti pentru a ma lamuri ,dar n-am primit niciun raspuns. Mentionez ca locuiesc in Spania de 18 ani !
Nici in tara nu s-a comunicat toate deciziile de recalculare pe legea 360/2023 invocand acelasi motiv, SOFTUL.
Mai sunt aproximativ 200.000 de decizii de comunicat.
Incercati tot la CNPP sa obtineti informatii.