Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... s-au schimbat conductele de gaz si drumul nu a fost ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

s-au schimbat conductele de gaz si drumul nu a fost readus in starea initiala - unde fac sesizare?

As vrea sa stiu si eu cum sa procedez.... la mine pe strada s-au schimbat conductele de gaz, iar ulterior drumul nu a fost readus la situatia initiala.Este cu denivelari, 2 dintre vecini chiar si-au spart baia de ulei... unde pot depune o plangere impotriva acelei firme? sau sa strang semnaturi de la toti vecinii si sa ma duc unde? ast un rasp.multumesc!
Adresati-ca Inspectiei de Stat in Constructii. Ei sunt obligati sa verifice situatia lucrarilor.
In cazul in care se dovedeste ca drumul nu a fost readus la situatia initiala firma primeste amenda, nu? iar ceilalti vecini pot depune plangere pentru pagubele produse?
Nu numaica va fi amenda pentru nefinalizarea lucrarilor, dar va fi si obligata la terminarea acestora. puteti face o lista cu vecinii care vor sa depuna plangere. Este indicat acest lucru.