avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 698 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... colaborare spania
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

colaborare spania

va rog daca ma puteti ajuta cu un raspuns...societate din Spania construieste in RO.cu muncitori romani care 1.)sunt rezidenti in Spania ;2)au doar permise de munca acolo..
unde se platesc toate asig, impozit,etc, in spania sau in RO?
este necesar sa deschida sucursala in RO?
va multumesc anticipat
Cel mai recent răspuns: elyababau , utilizator 11:08, 10 Februarie 2010
va rog,chiar nu ma poate ajuta nimenu?
Contactele lor de munca unde sunt inregistrate la ITM sau la institutia similara in Spania.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Firma sau reprezentanta? Darkwave Darkwave Salut, Am nevoie de cateva informatii in legatura cu firmele si reprezentantele. De curand am cunoscut o persoana din Spania si am hotarat sa deschidem o ... (vezi toată discuția)
Sucursala societate straina anonim24 anonim24 Buna ziua, am incheiat un contract de prestari servicii cu o societate din spania, in baza caruia el trebuie sa-mi livreze calculatoare si softuri. Problema e ... (vezi toată discuția)
Societate transport Marian84 Marian84 Buna seara. Am o rugaminte la dvs daca ma puteti ajuta cu un raspuns. Stiu ca pt o societate cu activitate de transport rutier codul caen este 6024.Si ... (vezi toată discuția)