Forum Discuţii juridice Executare silită Licitatie bun mobil
Discuție deschisă în Executare silită

Licitatie bun mobil

Bun mobil evaluat la suma 2100 euro . S-a efectuat prima licitatie la care nu s-a prezentat nici un licitant. La urmatoarea licitatie, conf art.443 inteleg ca se poate vinde la cel mai mare pret oferit . Nelamurirea mea este art 445 in care specifica ca bunul nu poate fi vandut la mai putin de 75% din pretul evaluat !?
Cum este corect?

Multumesc
cel mai mare pret oferit, nu mai mic de 75% din pretul evaluat.
asta la a doua licitatie
Multumesc pentru raspuns.
A doua licitatie, si ultima ....?

Cu stima,