avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1883 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... judecata litigiu de munca in lipsa
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

judecata litigiu de munca in lipsa

Buna ziua,

Am fost sanctionat disciplinar si doresc sa contest. Este posibila judecarea contestatiei mele in lipsa? Pot sa trimit la judecatorie contestatia si sa cer judecarea in lipsa?
Multumesc!
Cel mai recent răspuns: Titel10 , utilizator 18:38, 9 Februarie 2010
institutia judecarii "in lipsa" este pe deplin valabila si in litigiile de munca.
Multumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Nelamurire in legatura cu litigiul de munca florinm. florinm. Buna ziua! Sunt nou in acest forum si doresc,daca se poate,sa primesc o lamurire la urmatoarea problema: Sunt salariat personal contractual intr-o institutie ... (vezi toată discuția)
Unde contest decizia de sanctionare disciplinara? Mortis Mortis Am primit o decizie de sanctionare disciplinara in care este mentionat faptul ca pot depune contestatie la: \"instanta judecatoreasca\". Unde depun ... (vezi toată discuția)
Incetare cim la cerere Herra_ Herra_ Am intocmit o decizie de incetare CIM (LA CERERE). Comunicarea in REVISAL se incadreaza in termen \\\\"la data luarii la cunostinta a evenimentului care a ... (vezi toată discuția)