Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... judecata litigiu de munca in lipsa
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

judecata litigiu de munca in lipsa

Buna ziua,

Am fost sanctionat disciplinar si doresc sa contest. Este posibila judecarea contestatiei mele in lipsa? Pot sa trimit la judecatorie contestatia si sa cer judecarea in lipsa?
Multumesc!
institutia judecarii "in lipsa" este pe deplin valabila si in litigiile de munca.
Multumesc