Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Baza sportiva - valoarea estimativa a investitiei
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Baza sportiva - valoarea estimativa a investitiei

Ma intereseaza valoarea investitiei a unei baze sportive constand intr-un bazin de inot acoperit, teren fotbal & tenis si eventual un patinoar.Va multumesc anticipat
Sincer, nu cred sa va ajute cineva. Ca sa va dea o valoare ar trebui sa se stie cel putin urmatoarele: dimensiuni, ce suprafata, ce materiale folositi, cu ce sa fie acoperit terenul de tenis( zgura, asfalt, etc..), patinoar acoperit, liber? Ce sa mai, sa studieze proiectul tehnic al acestora, in cazul in care aveti. Daca nu, cred ca ar trebui sa vb cu un proiectant ....Mult succes!
Multumesc pentru feedback, ca si dimensiune pt bazin este de 200m2,patinoar acoperit; atat bazinul cat si terenul nu am idee ce materie prima se foloseste.Ideea era ca poate cineva care are sau este in domeniu poate sa-mi dea niste preturi estimative ca sa stiu daca am posibilitatea de a duce la bun sfarsit proiectul.In urma discutiei, evident ca voi apela serviciile unui proiectant.Multumesc
togian3, utilizator
Ceea ce cereti dvs este o parere , nicidecum un calcul corect si bine documentat si argumentat.
Iar a-ti da cu parerea fara suport tehnic si fara detalii este efectiv lipsa de profesionalism!
Apelati la un constructor fiindca el va poate furniza mai multe detalii legate de preturile/costurile unei astfel de investitii!
Succes!=D>